Dietetyk dziecięcy

Wsparcie dietetyczne jest podstawą zdrowego żywienia najmłodszych. Właściwe odżywianie, dbanie o odpowiedni jadłospis, ale także leczenie chorób i problemów układu pokarmowego - to tylko niektóre z aspektów, którymi zajmuje się dietetyk dla dziecka.

Kiedy iść do dietetyka dziecięcego?

Właściwa dieta jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego dziecka. Dietetyk dziecięcy pomaga rodzicom zrozumieć, jakie produkty powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie ich pociech oraz jak unikać typowych błędów żywieniowych. Dietetyk dla dzieci pomoże nie tylko skomponować dietę, ale też zadbać o prawidłowy rozwój, zapobiegając otyłości, ale również osłabieniu kości czy zębów, zaburzeniom trawiennym czy chorobom przewlekłym.Chcesz dokonać zdrowej
zmiany w swoim życiu?

Rozpocznij z nami współpracę już dziś!


Zapisz sie na konsultacje

Dietetyk dziecięcy Warszawa i Radom

Jeśli szukasz profesjonalnego dietetyka dziecięcego w Warszawie - zapraszamy do konsultacji. Oferujemy indywidualne konsultacje, podczas których oceniany jest stan zdrowia dziecka. Dodatkowo dietetyk dla dziecka wykonuje spersonalizowany plan żywieniowy, przy uwzględnieniu dotychczasowych nawyków spożywczych. Zapewniamy także usługę dietetyka dziecięcego w Radomiu, gwarantując kompleksowe usługi dietetyczne.

Świadczymy również porady w zakresie dietetyki dziecięcej w formie konsultacji online. Z tego typu konsultacji możesz skorzystać bez wychodzenia z domu, z każdego miejsca na ziemi. Wystarczy, że wybierzesz dostępny termin na naszej platformie online.

Dietetyk dziecięcy - czym się zajmuje?

W ramach poradni dietetycznej dla dzieci oferujemy:

01

konsultacje online oraz stacjonarne (dla Warszawy i Radomia)

02

przygotowywanie planów żywieniowych dostosowanych do wieku oraz indywidualnych potrzeb dziecka

03

wsparcie żywieniowe w przypadku alergii pokarmowych, nietolerancji czy chorób związanych z układem pokarmowym

04

monitorowanie postępów i dostosowywanie planów żywieniowych

05

edukację dietetyczną dla dziecka i rodziców

Kiedy warto skorzystać z usług dietetyka dla dziecka?

Zastanawiasz się, czy twoje dziecko potrzebuje skorzystać z usług dietetyka? Porady są niezbędne nie tylko, gdy dochodzi już do problemu otyłości, ale także dużo wcześniej. W poradni dietetycznej można znaleźć się już w momencie, gdy niemowlęta mają trudności z przyjmowaniem pokarmów. Dietetyk dziecięcy wspiera rodziców również podczas rozszerzania diety.

Wizyta u dietetyka dziecięcego powinna być podstawą, jeśli zachodzi podejrzenie choroby układu pokarmowego lub konieczność wykonania diagnostyki. Konsultacja u dietetyka dla dziecka jest wskazany m.in. w przypadku takich problemów jak:

 • zespół jelita drażliwego,
 • celiakia,
 • nadwrażliwość układu pokarmowego,
 • alergie pokarmowe,
 • częste bóle brzucha, zwłaszcza te nasilające się, np. po spożyciu określonych posiłków,
 • wzdęcia,
 • niestrawność,
 • przewlekłe biegunki lub zaparcia,
 • nudności i częste wymioty,
 • niedożywienie lub niedowaga,
 • nadwaga lub otyłość,
 • zaburzenia odżywiania,
 • choroby dietozależne,
 • infekcje i zapalenia układu pokarmowego oraz jelit.

Dlaczego warto skorzystać z dietetyka dziecięcego?

Zapewniamy kompleksowe usługi dietetyczne, gwarantując konsultacje oraz pełne wsparcie. Ponieważ każdy jest inny, przygotowujemy spersonalizowane plany żywieniowe, tak by każde dziecko mogło cieszyć się odpowiednimi, zbilansowanymi posiłkami, dopasowanymi do jego zdrowia i potrzeb.

Wszyscy nasi dietetycy dziecięcy zapewniają komfortowe warunki podczas konsultacji. Posiadamy odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie, by jako dietetycy dla dziecka nie zniechęcić naszych podopiecznych, a motywować do zdrowia i lepszych efektów.

Świadczymy również konsultacje stacjonarne i online w zakresie diety dla dzieci cierpiących na cukrzycę oraz w insulinooporności. Dla Twojego dziecka przygotujemy właściwą, zdrową i smaczną dietę, również w przypadku diety redukcyjnej. Po przeprowadzonym wywiadzie zaproponujemy dziecku jadłospis z uwzględnieniem jego ulubionych produktów oraz przepisy w zdrowej i rozsądnej formie – bez zmuszania, nakazów czy zakazów.Chcesz dokonać zdrowej
zmiany w swoim życiu?

Rozpocznij z nami współpracę już dziś!


Zapisz sie na konsultacje